Kaz kuluçka makinesi özellikleri

Kaz kuluçka makinesi özellikleri

Hangi kuluçka makinesi kazlar için uygun olmaktadır?

Kuluçka işlemi hassas bir iş olmaktadır ve bazı kuşlarda ise farklı koşullar gerekmektedir. Değişik kuluçka koşullarına sahip olan kuşlardan kaz ve ördek olmaktadır.

Bazı yetiştiricilere göre kaz yumurtasından kuluçka makinası ile çıkım almak zor olmaktadır ve genel olarak düşük oranda çıkım alınmaktadır. Ama tam aksine kaz yumurtası ve kuluçka yapımı tekniği son derece kolay olmaktadır. Ama tabiki kuluçka makinası randımanı ve kalitesi ise önemli bir konu olmaktadır.

Eğer kaz yumurtası kuluçkası için kaliteli ve yüksek çıkım oranına sahip bir kuluçka makinesi arıyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Kaz kuluçka yapımında diğer makalelerde söylediğimiz gibi bir önemli aşama vardır ve bu aşama soğutma ve sulama işlemi olmaktadır.

Kazların gurk olduktan sonra, yumurtalar üzerinde yattıklarında ise içgüdüsel olarak aynı işlemi uyguluyorlar. Ve bu yüzden yapay olarak kuluçka yaparken bile aynı koşulların sağlanması gerekmektedir.

Kaz yumurtası diğer kümes hayvanları yumurtasından, daha büyük olmaktadır ve kuluçka makinası temin ederken bu konuyu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Kaz kuluçkası için en iyi kuluçka makinesi :

Altın kuluçka firması tarafından üretilen kuluçka makineleri arasında Ticari kuluçka makinesi serisi büyük çiftlikler ve yüksek sayıda kaz üretimi için uygun özelliklere sahip olmaktadır. Bu makinelerin üretiminde kullanılan, malzemeler tamamen birinci sınıf malzeme olmaktadır ve randıman odaklı olarak tasarlanmış ve kullanıcılara sunulmaktadır. 

Ama eğer büyük bir kaz çiftliğine sahipseniz ve kaz yumurtası boyutunu göz önünde bulundurarak, tavsiyemiz 1008 lik ticari kuluçka makinesi olmaktadır. 600 adet kaz yumurtası kapasitesine sahip kombine kullanım özelliği olan bu kuluçka makinesi büyük çiftlikler için uygun olmaktadır. 

Makine üretiminde havalandırma ve soğutma sistemi için kullanılan aksiyel fanlar kaz yumurtaları için gereken koşulları misli ile sağlayacaktır.

Ayrıca yapay zeka ile çalışan kontrol sistemi, yüksek hassasiyetli SHT sensörüne sahip olmaktadır. Ve bu yüzden operatör tarafından yapılan tüm ayarlar hatasız olarak kuluçka döneminde temin edilir.

SHT sensörler İsviçre de ve Sensirion firması tarafından üretilmektedir. Kuluçka makinesi kabini için ise son derece dayanıklı ve ağırlık açısından diğer kuluçka makinelerinden hafif olan PVC levhalarından üretilmektedir.

PVC levhalar hijyenik olmasının yanı sıra son derece yalıtkan olmaktadır ve nemlendirme ve ısıtma sistemleri tarafından, üretilen, değerleri koruyarak makinenin yüksek randıman sağlamasına neden olmaktadır.

Altın kuluçka firması tarafından kuluçka makinelerinde kullanılan diğer özellik, nemlendirme sistemi olmaktadır ve, bu sistemler ılık buhar üretimi ile yumurtaların ısı şoku nedeni ile zarar görmesine engel olmaktadır. 

Atomizer nemlendirme sistemi, sadece altın kuluçka ürünlerinde kullanılmaktadır ve kuluçka makinesi randımanında etkili olmaktadır.

Daha küçük ve az sayılı çiftlikler için uygun kuluçka makinesi ise 504 lük ticari kuluçka makinesi olmaktadır. Bu kuluçka makinesi, 300 adet kaz yumurtası kapasitesine sahip olmaktadır ve 1008 lik kuluçka makinesi ile aynı özelliklere sahip olmaktadır. 

Kaz kuluçka yapımında etkili olan sistemler :

Kaz kuluçka makinesinde yumurtaların gelişimine olanak sağlamak için önemli olan sistemler, nemlendirme ve soğutma sistemi olmaktadır, ve soğutma işi kuluçka makinesinde kullanılan fanlar ve kontrol sistemi ve sensörler yardımı ile gerçekleşmektedir.

Ama unutmayınız bir kuluçka makinesinde soğutma sistemi olsa bile yumurtaların su sprey şişesi ile sulama gerekmektedir. Bu konu hakkında detaylı makalemiz bulunmaktadır.

Ve gerekli bilgileri makalemizden öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Ama kaz kuluçka makinesi randımanında etkili olan başka bir faktör vardır ve %90 değerinden fazla, çıkım oranı elde etmenize yardımcı olacaktır. 

Kaz kuluçka yapımında yumurtaların çevrilme açısı ve kuluçka makinesi viyolünde dizilme şekli önemli bir konu olmaktadır. Kaz yumurtasından yüksek çıkım almak için yumurtaların yatay olarak en az 180 derecelik açı ile çevrilmesi lazım, ama dünyada ünlü firmalar tarafından üretilen ticari kuluçka makinelerinde bile çevirme sistemleri 90º olmaktadır.

Ama kullanılan viyoller yeni nesil çok amaçlı viyol olmaktadır. Yani yumurtaların boyutuna göre ayarlanmaktadır. Altın kuluçka hobi kuluçka makinelerinden ise kaz kuluçkası için, 80 lik EB-4 ve 40 lık EB-3 kuluçka makineleri tavsiye edilmektedir.

Ev kullanımı için veya hobi olarak, kuluçka yapmak amacı ile üretilmiştir ve 360 derecelik, çevirme sistemi sayesinde, yüksek çıkım oranı sağlamaktadır.

Ama ticari kuluçka makinelerinde yumurtaların 360º dönmesi için bir yöntem vardır ve alabileceğiniz randımanın oldukça yüksek olmasına neden olmaktadır.

Kaz kuluçka yapımı ve püf noktaları hakkında bilgi edinmek için diğer makalemizi okumanızı tavsiye ederim.

Kaz kuluçka makinesi garantisi :

Ticari amaçlar ile kullanılan kuluçka makineleri kalitesi önemli olmaktadır ve bu yüzden her ihtimale karşı firmalar tarafından garanti edilmesi gerekmektedir.

Altın kuluçka ürünleri tamamen bir yıl boyunca koşulsuz şartsız garantiye sahip olmaktadırlar, ve aynı zamanda 5 yıla kadar satış sonrası servis hizmetleri sunulmaktadır. Bu yüzden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Kaliteli ve uygun bir kuluçka makinesi seçimi için Altın kuluçka uzmanları ile irtibata geçerek ürünler hakkında ve özellikleri ile alakalı detaylı bilgiler alabilirsiniz. Altın kuluçka destek hattı 7/24 sizin için çalışmaktadır ve ilgili alanda herhangi bir sorunuz olursa arayabilirsiniz. 

Ve her zaman garantili kuluçka makinesi almanızı tavsiye ederiz, çünkü kuluçka makinesi hassas bir makine olmaktadır ve bu yüzden eğer bir sorun ile karşılaşırsanız, en kısa zamanda giderilmesi gerekmektedir.

Son söz :

Firmamız 27 yıldan fazladır kuluçka makineleri üretiminde faaliyet göstermektedir ve her zaman bir yerli firma olarak halkımız için en kaliteli ve güncel kuluçka makinelerini sunmaya çalışmaktadır.

Kaz yetiştiriciliği sektörünün gelişmesi ve kaz eti ve yumurtasının üretiminin artması için kaliteli kaz kuluçka makineleri üretimine başladık, kaz üretiminin artması ile ve ihracatının yapılması ile, ülkemize döviz kazandırması ve ekonomide düşükte olsa bir katkımızın olması hedeflenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Main Menu