Herşey dahil

Kuluçka makinesi termostatı özellikleri

Akıllı kuluçka makinesi termostatı

Kuluçka makinesi üretiminde en önemli parçalardan birisi termostat dır. Çünkü makinede bulunan diğer mekanizmaları yönetmek ile görevlidir. Bu sistem her marka için özel olarak üretilmiştir ve özellikleri ise farklıdır. 

Ayrıca makinenin düzenli çalışması ve randımanı ise bu sistem ile direkt olarak ilgisi vardır. Bu yazıda Altın kuluçka ticari modellerinde kullanılan İG-2020 termostatı özellikleri hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Ve okumanızı tavsiye ederiz.

Yeni nesil kuluçka makinası modellerinde tercih edilen İG-2020 termostat modeli SMD teknolojisi ile üretilmiştir. SMD veya yüzey montaj teknolojisi, elektronik bordların PCB robotlar tarafından montaj edilmesi, insani hataların ortadan kaldırılmasına ve aynı zamanda daha kompakt olmasına neden olmuştur. 

Bu sistemlerde SMD teknoloji sayesinde çekirdekli işlemciler kullanılmıştır. Ve böylece daha hızlı çalışmasına ve makine randımanının daha yüksek olmasına neden olmuştur. 

Bu sistemler sayesinde Altın kuluçka makinelerinde yüksek hassasiyetli SHT sensörler kullanılmıştır. SHT sensörleri ısı ve nem değerlerinin en düşük sapma oranı ile temin edilmesine olanak sağlamıştır.

Firmamızın ürünlerinin diğerleri ile asıl farkı sensörlerin daha hassas ve dikkatli olmasıdır. Aynı zaman da ARM işlemcileri sayesinde akıllı olarak çalışması kabin içinde koşulların stabil olarak temin edilmesine olanak sağlamıştır.

 Bu tür sistemlerin makinelerde kullanılması fiyatların artmasına neden olur, ama Altın kuluçka makineleri ileri teknoloji kullanmasına rağmen daha uygun fiyata kullanıcılara sunulmaktadır. Ama firmamızın bazı özel politikaları sayesinde üretim maliyeti 1.sınıf malzemeler kullanmasına  rağmen düşük tutulmaktadır. 

Emin olmak için web sitemizde kuluçka makinesi fiyatı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İG-2020 akıllı kuluçka makinesi termostatı :

Akıllı çalışma özelliği olan kuluçka makinesi termostatı, operatörler ve kullanıcılar için bir avantaj sağlamıştır. Kullanıcının sürekli makinenin bulunduğu yerde hazır olması gerekmez, sistem ısı ve nem değişimlerine karşı gerekeni yapacaktır.

Çevirme, ısıtma ve nemlendirme mekanizmaları tamamen akıllı termostat tarafından yönetilmektedir. Ve kullanıcının sadece ilk gün ısı ve nem değerlerini ayarlaması gerekmektedir.

Aynı özellikler hobi kuluçka makinelerinde de bulunmaktadır. Sistemin dikkatli ve hatasız çalışması için ise kaliteli sensör kullanılması önemlidir. Altın kuluçka makinelerinde SHT3X sensörü tercih edilmiştir. Ve internette bir araştırma yaparak ne kadar dikkatli olduklarını görebilirsiniz.

İG-2020 kuluçka makinesi termostatları, kullanıcı dostu arayüze sahip paneli ile kullanıcıların kolay bir şekilde kullanmasına neden olmuştur. Bu sistemler Altın kuluçka Endüstriyel kuluçka makinesi modellerinde ve ticari modellerde kullanılmıştır.

Yeni nesil kuluçka makinesi termostatı nasıl çalışır ?

Kuluçka makinesi kabininde ısı ve nem değerleri sürekli ve hızlı bir şekilde ölçülerek termostat ta bulunan mikroişlemcilere aktarılır. Mikroişlemci üzerinde operatör tarafından kaydedilen değerler ile sensörlerden gelen değerlerini karşılaştırarak, ısıtma, nemlendirme ve hatta havalandırma sistemlerini yönetir. Eğer makinede kalitesiz sensörler kullanılır ise doğal olarak ısı ve nem oranı kabin içinde hatalı olarak temin edilir. Ve çıkım oranı ise doğal olarak düşük olacaktır.

Yeni nesil kuluçka makinası termostatları

Kuluçka döneminde ısı ve nem değerleri önemlidir. Ve bu faktörlerde slınımlar civcivlerin yumurta içinde telef olmasına neden olur.

Kuluçka makineleri genelde ticari amaç için kullanılır, ve bu yüzden en yüksek randıman sergilemesi önemlidir. Ve üreticinin dikkatli olması gerekir.

Hatalı ısı ve nem oranı onlar, yüzler ve hatta binlerce yumurtanın telef olmasına neden olabilir. Ve bu olay kullanıcının madi zarara maruz kalmasına neden olur. Özelliklede ticari kuluçka makinesi modellerinde çıkım oranı kullanıcı için oldukça önemlidir.

İG-2020 özellikleri :

İG-2020 akıllı termostat altın kuluçka ticari serisinde birçok avantaj sağlamaktadır ve bu yüzden kullanıcıların ilgisini çekmiştir.

  • çekirdekli ARM işlemcili
  • veri kayıt belleği
  • 60 gün boyunca ısı ve nem değişimlerini kaydetme
  • yüksek hassasiyetli SHT sensörü
  • CO2 sensör özel siparişlerde eklenmesi
  • Elektromanyetik dalgalar karşısında dayanıklı olması
  • Elektrik tüketiminde oldukça tasarruf sağlaması
  • Gelişmiş özelliklerine rağmen uygun fiyata sahip olması

Yabancı marka ile kuluçka makineleri genel olarak yüksek fiyata sahip olmaktadır ve bu yüzden bir çok kişi çin üretimi olan kalitesiz kuluçka makineleri tarafına yönelmektedir ve yerel üreticiler ise maalesef kuluçka makinesi teknolojisinde geriye kalmışlar ve buna rağmen ürün fiyatları yüksek olmaktadır.

Altın kuluçka firması güncel teknolojisine rağmen kullanıcılar için uygun fiyat sunmaktadır ve fiyatının düşük olmasının nedeni ise düşük kalite değildir belki seri üretim ve araştırmalara sonucunda malzemeleri tercih etmesidir.

Kaliteli bir kuluçka makinesi her zaman en pahalı olanı değildir, bu yüzden web sitemizde kuluçka makineleri ve teknolojisi ile alakalı güncel bilgileri sizin için aktarmaktayız.  Doğru seçim yapmanız için kuluçka makineleri incelemesini ve malzemelerin avantaj ve dezavantajlarını sizinle paylaşıyoruz.

İG-2020 özellikleri

Günümüzde tüm aletler ve makineler yapay zekadan faydalanmaktadır ve kullanıcıların işini kolaylaştırmak için üretici firmalar sürekli rekabette olmaktadırlar ve bu yüzden zaman ilerledikçe yenilikçi ürünleri müşterilerine sunarak kendilerini yükseltmeye çalışıyorlar.

Ama türkiye’de son zamanlarda kanatlı yetiştiriciliği sektöründe pek ilerleme bulunmamaktadır ve yıllardır aynı sistemler ve aynı mekanizmalar ile üretime devam etmektedirler. Örnek olarak kuluçka makinesi sensörlerinden LM35 sensörü hala kuluçka makinelerinde bulunmaktadır ve çok oranda hata payına rağmen kuluçka makinelerinde ısı ölçümü için kullanılmaktadır.

Bu sensör çinde üretilen düşük fiyata sahip bir sensör tip olmaktadır ve sürekli kalibre edilmesi gerekir. Ayrıca hatalı ölçümleri kuluçka makinesi termostatının hatalı değerleri temin etmesine neden olmaktadır.

Halbuki SHT sensör aynı anda ısı ve nem değerlerini ölçmektedir ve sıfıra yakın bir hata payı ile ısı ve nem değerlerini kontrol sistemine aktarmaktadır. Ayrıca üretici firma tarafında sadece bir kere kalibre edilir ve sürekli kalibre edilmesine gerek olmamaktadır.

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz ?

Gördüğünüz gibi basit ve kolay yollar varken neden zor yolları kullanalım, kanatlı yetiştiriciliği, özelliklede tavuk yetiştiriciliği tüm dünyada bulunan ülkeler için önemli olmaktadır ve bu yüzden her zaman devlet desteğini almaktadır.

Yeni teknolojiler sayesinde sektörün gelişmesi ülke ve milletimiz için faydalı olacaktır. Altın kuluçka bu sektörde her zaman teknoloji ile ilerlemektedir. İG-2020 akıllı kuluçka makinesi termostatı ise bunun bir kanıtı olmaktadır.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Altın kuluçka ile Farklı Düşün, Farklı Ol, Farklı Yap …

Yeni fırsatlar ve teklifleri burdan bul !


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu