Muhabbet kuşu takviye yemi

Muhabbet kuşu takviye yemi

Muhabbet kuşu takviye besinleri :

İnsanlarda, hayvanlarda veya kuşlarda ise; İyi beslenme, dengeli ve yeterli, vücut ihtiyacı olan tüm mineralleri, vitaminleri, proteinleri ve yağları alacaktır ve bunların hiçbirini takviye şeklinde almaya gerek yoktur. 

aksi takdirde; Yani beslenme yetersiz olduğunda, gerekli malzeme ve elementler vücuda gerekli ve güvenli takviyeler kullanılarak iletilmelidir. Muhabbet kuşlarında besin takviyeleri ve besin zenginleştirme, bu kuşun üremesinde önemli ilkelerden biridir. Bu önemli konu aşağıda ele alınacaktır.

👉 Muhabbet kuşu üretimi için ideal bir kuluçka makinesi arıyorsanız, web sitemizde kuluçka makinesi sayfasını kontrol etmeniz tavsiye edilmektedir. tüm ürünler ile detaylı açıklama bulunmaktadır.

Muhabbet kuşu vücudu için mineral maddeler :

Kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum, kükürt, sodyum ve klor temel minerallerdir. Ve muhabbet kuşlarının sağlıklı olmasında etkili olmaktadır.  Demir, manganez, çinko, kobalt, iyot, krom, silikon, vanadium, selenyum vb..  temel minerallerdir. İnsan vücudu, hayvanlar ve kuşlar, ihtiyaç duydukları minerallerden daha fazlasına ve ihtiyaç duydukları minerallerden daha azına ihtiyaç duyarlar. 

Muhabbet kuşu vücudu için mineral maddeler

Bu nedenle, gerekli ve gereksiz ile karıştırmamalıyız, çünkü eser mineraller de diyette yeterli ancak az miktarda bulunmalıdır, aksi takdirde eksikliğine bağlı hastalıklar vücudu etkiler. Vitamin ve mineral takviyeleri insanlar için tabletler, şuruplar, kapsüller ve tozlar şeklinde mevcuttur. Ticari yemle beslenen hayvanlar ve kuşlar için bu maddeler hesaplanan miktarda ana yeme girer. 

Aynı zamanda bir kaya tuzu, bir kalsiyum bloğu (genellikle diğer minerallerle kombinasyon halinde) olarak da mevcuttur. Kafes kuşları için mineral bloklar da mevcuttur, bu eksiklikleri gidermenin yanı sıra kuşlar gagalarını ovalayarak gagalarını temizler.  Papağanlar bazen gagalarıyla mineral bloklara düşerek kısa sürede çiğner ve ezerler. Bu genellikle kuşun çiğnemek için bir şeye ihtiyacı olduğunda ve mineral bloğundan başka bir şeye sahip olmadığında yapılır.

👉 bazı muhabbet kuşlarında evcil olmalarına rağmen hala yabani huyları kalıcı olmaktadır. bir makalemizde evcilleşmesi zor olan muhabbet kuşları ile alakalı bilgiler paylaşılmaktadır. ve okumanızı tavsiye ederiz.

Muhabbet kuşu takviye besinleri :

Muhabbet kuşları için uygun bir yem rasyonu, vücutları için gereken besin değerleri ve minerallerin temin edilmesine yardımcı olacaktır. Taze meyveler, sebzeler, tahıl ve tohumlar ile beraber verilmesi muhabbet kuşunuz için son derece faydalı olacaktır ve takviye besinlere ihtiyaç olmaktadır. 

Bazı süs kuşu yemi firmaları (yurtdışında) o kadar milleti cahil bulmuşlar  ki, papağan kutularına veya takviyelerine açıkça yazıyorlar: Bu ek, aşağıda listelenen malzemeleri içerir ve ayrıca kuşunuzun ihtiyaç duyduğu her türlü yemi tedarikçisi olmak, kuşlarınızın ihtiyaçlarını karşılamalarını kolaylaştırır. dök ve hatta konuşmayı öğren.

Mineraller, vitaminler, esansiyel amino asitler ve esansiyel yağ asitlerinin varlığı nedeniyle herhangi bir gıda veya besin takviyesinin iyi beslenme özelliklerine sahip olabileceği açıktır, ancak konuşmayı öğrenme yeteneği sorunu üretken ve dönüştürücü organdaki bir yetenektir. Ses vardır (iki bronşun birleştiği yerde soluk borusunun ucunda şırınga) ve beslenme ile ilgisi yoktur.

Muhabbet kuşu takviye besinleri

Bu tür aldatıcı reklamları elbette her türlü yemek için yapabiliriz. Örneğin, bazı ekmek veya tatlıların veya hazır gıdaların veya takviyelerin ölümü önlemede etkili olduğunu varsayalım ve bunun reklamını neden yaptığımız sorulduğunda cevap olarak şunu söyleyeceğiz: Bir insan açlıktan ölüyorsa ve ölüyorsa, Birisi Fabrikamız tarafından üretilen gıda veya takviye veya gıda ölmeyecek. Açıkçası herhangi bir fırıncı, kasap, meyve satıcısı, şekerci vb. böyle bir iddiada bulunabilir, ancak söylemeye gerek yok, bu tür reklamlar vurguncular tarafından ve daha birçok toplumda yayınlanmaktadır. Ancak bazı sıradan insanların bu tür reklamlarla kolayca aldatılması ilginçtir.

📢 Önemli !  papağan türleri bakımı ve beslenmesi hakkında bilgili olmak önemli olmaktadır. ama bu zeki ve sevimli kuşların davranışları ile ilgili bilgi edinmek bir okadar önemli olmaktadır. bu yüzden bu konu ile alakalı önemli bir noktayı ayrı makale olarak sizler ile paylaşmaya karar verdik.👉🏼 İki muhabbet kuşunu birbirine alıştırma yöntemi bu önemli noktalardan biri olmaktadır.

Ancak her şeyden önce sağlıklı meyve ve sebzeleri – ölçülü ve yeterli miktarda – kendimiz veya damızlık veya süs hayvanlarımız için yememiz gerekir, böylece herhangi bir gıda takviyesine ihtiyacımız olmaz. Ancak herhangi bir nedenle kuşumuzun beslenme durumunun kötü olduğunu hissedersek, kuşun suyuna her gün bir damla multivitamin + mineral şurubu eklemekte fayda var. Tabii ki, herhangi bir ilaç ve takviyenin güncelliğini yitirmemesine dikkat etmeliyiz.

Gelişmiş ülkelerde bile evcil hayvanlar ve süs kuşları için ticari yemlerin hiçbiri Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından içerik ve üreticilerin iddiaları açısından analiz edilip izlenmemiştir ve insanların beslenme ilkeleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. fırsatçı dolandırıcıların ellerini ve ceplerini doldurmayanlar. örnek olarak İran’da süs kuşları ve evcil hayvanların genel bakımının yapılmaması nedeniyle çok az vaka dışında süs hayvanlarının ve kuşların ticari yemleri henüz pazarlanmamıştır. Bu nedenle oyuncak sahipleri için en iyi yol, ailelerinde sağlıklı beslenebilmeleri ve hayvanlarını veya kuşlarını sağlıklı besleyebilmeleri için beslenme ilkelerini tanımalarıdır.

Muhabbet kuşu içme suyu :

Normal sağlıklı su veya karbonatsız maden suyu veya kaynatılmış ve soğutulmuş su, günde 24 saat temiz bir sulukta herhangi bir süs kuşuna sunulmalıdır. Kuşunuz hasta ise hastalık süresince su yerine soğumuş ve soluk renkli papatya demleyebilirsiniz. özelliklede muhabbet kuşu için iyi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Main Menu