Profesyonel kuluçka makinesi özellikleri

Profesyonel kuluçka makinesi özellikleri

Altın kuluçka Profesyonel kuluçka makinesi serisi :

Kuluçka makinası farklı kişiler tarafından farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Ve bu yüzden kuluçka makinesi üreticileri ise farklı kategorilerde kuluçka makinesi tasarımları yapıp ve piyasaya sunmaktadırlar.

Altın kuluçka firması ise yılların birikmiş deneyimi ve teknolojisi ile kanatlı sektöründe deneyimli ve profesyonel yetiştiriciler için profesyonel kuluçka makinesi serisi üretimini yapmaktadır.

Ticari ismi ile Turna kuluçka makinesi modelleri için farklı sistemler kullanarak, daha yüksek randıman sergilemesine neden olmaktadır. Bu sistemlerde kullanılan kontrol sistemi havalandırma, ve nemlendirme mekanizmaları daha gelişmiş olmaktadır ve bu yüzden en çok kuluçka koşulları zor olan kümes hayvanları üremesi için kullanılmaktadır.

Profesyonel kuluçka makinesi Termostatı :

Turna Profesyonel kuluçka makinası için kullanılan akıllı Termostat İG-2020 Plus olmaktadır. Bu sistem için kullanılan işlemciler diğer sistemlerden daha hızlı olmaktadır. İG-2020 plus model kuluçka makinesi termostatı sensörden gelen verileri hızlı bir şekilde analiz eder ve diğer mekanizmalar için gereken komutları aktarır.

Profesyonel kuluçka makinesi Termostatı

Bu sistemlerin devre kartları yüzey montaj teknolojisi ile üretilmektedir. Yani montaj işlemi tamamen dizi robotları tarafından yapılır ve hata oranı sıfır olmaktadır. Bu sistemlerin diğer özelliği Anti parazit olmasıdır. Yani çevredeki elektromanyetik dalgalardan etkilenmesi bulunmamaktadır. Ve bu yüzden hiç sorun olmadan çalışması mümkün olmaktadır.

Bazı kuluçka makineleri kuşlar için özel olarak satıcılar tarafından satılmaktadır. halbuki devekuşu haric diğer kuşlar için tüm kuluçka makineleri aynı olmaktadır. ve sadece bazı makinelerin kapasiteleri bazı kuşlar için daha uygun olmaktadır. örnek olarak Hindi kuluçka makinesi için en uygun seçenek makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Turna Profesyonel kuluçka makinesi avantajları :

Turna Profesyonel kuluçka makinası modellerinde kullanılan nemlendirme sistemi ise sadece altın kuluçka ve Rcom ticari kuluçka makinelerinde kullanılmaktadır. Bu sistem tam otomatik olarak ve akıllı termostat yardımı ile yumurtalar için gereken nem oranını temin etmektedir. 

Nemlendirme sisteminde kullanılan otomatik su pompası bir ince su borusu yardımı ile makine kabini dışında olan su kabından suyu kuluçka makinesi kabininde yer alan paslanmaz çelikten bir küçük su kabına aktarmaktadır. Su seviyesi istenilen seviyeye geldiği zaman otomatik olarak su pompası çalışması durur ve su azaldığı zaman yeniden ayni prose devam eder.

Turna kuluçka makinası özelliklerinden bir diğeri ise özel olarak tasarlanan havalandırma sistemi olmaktadır. Bazı kuluçka makinelerinde ısıtma rezistansları ve civcivlerin tüylerinin fanlara yapışması nedeni ile fanların bozulmasına neden olmaktadır. 

Turna kuluçka makinelerinde bu sorun bulunmamaktadır. Çünkü fanların yeri ve kabin tasarımı bunun için olanak sağlamaz. Bu yüzden Turna kuluçka makineleri uzun ömürlü olmaktadır.

Turna kuluçka makinelerinin profesyonel olmasının asıl nedeni, profesyonel yetiştiriciler için kuluçka dönemindeki ısı ve nem değerlerini belleğinde tutması ve hatta bilgisayarına aktarabilmesi olmaktadır. 

Bu verilerde kuluçka dönemi boyunca ısı ve nem değerleri değişimleri yer almaktadır ve profesyonel yetiştiriciler bu veriler yardımı ile kuluçka makinesinin randımanında etkili olan kararlar almaları mümkün olmaktadır. 

Profesyonel kuluçka makinesi için kullanılan sensörler :

Sensör kuluçka makinesinin hayati parçalarındandır. Bu yüzden kaliteli bir sensör kuluçka makinesi randımanının oldukça yüksek olmasına neden olmaktadır. Turna kuluçka makinesi için kullanılan sensörler İsviçre firması sensirion üretimi olmaktadır. 

Bu sensörlerin son derece düşük seviyede hata payı kuluçka makinesi için temin edilen değerlerin dikkatli bir şekilde sabit tutulmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda SHT sensirion sensörleri uzun ömürlü olmaktadır ve sürekli kalibre edilmesine gerek olmamaktadır. 

Profesyonel kuluçka makinesi için kullanılan sensörler

Turna kuluçka makinelerinde COշ sensörü ekleme özelliği bulunmaktadır, ve özel siparişler için bu sensör kuluçka makinesi üzerine montaj edilir. Ayrıca farbrikasyon olarak çevre sıcaklık sensörü ise makine üzerinde bulunmaktadır ve kabin dışında, yani kuluçka salonu veya odasının sıcaklığın ölçmektedir.

Profesyonel kuluçka makinesi kontrol sistemine uzaktan kontrol edilmesi için ise GSM modem montaj edilebilir ve kullanıcı isteği ile özel olarak bu cihaz makine üzerine montaj edilmektedir. GSM modem yardımı ile kuluçka makinesinin ayarlarının kontrol edilmesi ve değişmesi mümkün olmaktadır ve kullanıcıların sürekli makine yanında kalmalarına gerek olmamaktadır.

bu sensör yarımı ile kuluçka yapımı için gereken ısı ve nem değerleri net olarak ve en düşük hata ile temin edilmektedir. ve bu özellik kuluçka makinesinde yüksek randımana neden olmaktadır. ve peşinden kullanıcı memnuniyeti ise sağlanmatadır.

Turna kuluçka makinası kabin yapısı :

Profesyonel serisi kabini için diğer makineler gibi alüminyum şasi ve PVC levhalar kullanılmaktadır. Bu malzemeler yüksek yalıtıma sahip olmanın yanı sıra ağırlık olarak hafif ve olası darbelere karşı ise dayanıklı olmaktadır. 

Hatta hijyenik bir ortam ise kuluçka yapımı için sağlanmış oluyor. Kuluçka makinesi kabini için yapılan içi tasarım ise özel olmaktadır ve makine içinde nem ve sıcaklığın eşit olarak dağılmasına neden olmaktadır. 

Çünkü kuluçka makinesinde bu değerlerin eşit olması randıman açısından önemli olmaktadır. Sıcaklığın daha hafif olması genel olarak kabin içinde yukarı toplanmasına neden olmaktadır ve kuluçka makinelerinde ise asıl sorunlardan birisi bu konu olmaktadır. 

Ama turna kuluçka makinası tasarımı sayesinde bu sorun kaldırılmış olmaktadır. Ve tabiki kombine kuluçka makinesi olarak kullanılabilmesi için gerekenler düşünülmüştür.

Turna serisi için kullanılan çevirme sistemi :

Bu makinelerde kullanılan senkron çevirme motoru özel olarak firmamız tarafından sipariş edilmektedir. Ve nem ve sıcaklığa karşı oldukça dayanıklı olmaktadırlar. Ayrıca motor içinde kullanılan çarklar ise paslanmaz çelik kaplamalı olmaktadır. 

Motor üzerinde yer alan kondansatör elektrik salınımlarında motoru koruyacaktır ve aynı zamanda elektrik kesintilerinde ise motorun dönmesinin kaldığı yerden devam etmesini sağlamaktadır.

Kuluçka makinesi rafları ise anodize edilmiş alüminyum dan üretilmektedir ve ve üzerine fırın boyası kaplama kullanılarak nem karşısında dayanıklı ve aynı zamanda hijyenik olmasına neden olmaktadır. Kuluçka viyolleri ise ABS plastikten üretilmiştir ve sıcaklığa karşı dayanıklı olmaktadır ve deforme olması ve kırılması ihtimali bulunmamaktadır.

Kalite kontrolu :

Altın kuluçka ürünleri paketlemeye gönderilmeden önce 24 saat boyunca test olarak çalıştırılır ve tüm mekanizmalar ve sistemler kalite kontrol ekibi tarafından test edildikten ve kalite onayı aldıktan sonra paketleme bölümüne gönderilir. 

Kuluçka makinesi garantisi :

Altın kuluçka firmasının tüm ürünleri 1 yıl boyunca koşulsuz şartsız garantiye sahip olmaktadır ve 5 yıla kadar ise satış sonrası servis hizmetleri bulunmaktadır. Garanti belgesi kuluçka makinesi ile beraber kullanıcılara gönderilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Main Menu