Kuluçka Makinesi

Yeni nesil kuluçka makinesi modelleri ve özelliklerini fiyatları ile beraber bu sayfamızda izlemeniz mümkün olmaktadır. makinelerin özellikleri için beğendiğiniz model üzerinde tıklamanız yeterli olmaktadır.

Hobi kuluçka makinesi

Ticari Serisi

eb2 kulucka makinesi
altin kulucka garanti


Profesyonel kuluçka makinesi


kulucka makinesi motoru
inferared lamp

Kuluçka makinesi üretiminde yeni ufuklar :

Son zamanlarda kanatlı yetiştiriciliği sektörü hızla gelişmektedir. Bu gelişim yeni nesil kuluçka makinesi üretimi ile dahada kolay olmaktadır. Yeni nesil makinelerin bazı özellikleri kanatlıların üremesinde yüksek randıman sağlanmasına neden olmaktadır. 

Bu makineler uzun zamandır yabancı markalar tarafından üretilmektedir. Ama fiyatları çok yüksek olmaktadır ve bu yüzden ülkemizde çok az kişi tarafından kullanılmaktadır. Altın kuluçka firması, bir yerel firma olarak aynı standartlara sahip makineleri daha düşük fiyata sunmaktadır. 

Ve diğer ünlü markalar kadar yüksek randımana ve kaliteye sahip olmaktadır. Bilirsiniz. Kuluçka makinesi fiyatı her zaman kaliteyi belirlemez ve asıl konu makinede kullanılan sistemler ve mekanizmalar olmaktadır. 

Akıllı kuluçka makinesi özellikleri :

Akıllı kuluçka makinesini diğer makineler ile farklı yapan, termostatı olmaktadır. Bu makinelerde kullanılan termostat yüzey montaj teknolojisi ile üretilmektedir. Bu teknoloji sayesinde kuluçka makinelerinde bilgisayarlarda kullanılan işlemcilerden faydalandık . 

Hızlı işlemciler sayesinde ise makine akıllı olarak çevre koşullarını kontrol ederek diğer mekanizmaları yönetmektedir. Böylece enerji tüketiminde ise tasarruf sağlanır. Altın kuluçka firması tarafından, üretilen tüm kuluçka makineleri bu sistemden faydalanmaktadır. 

Ticari modeller için kullanılan kontrol sistemleri farklı olmaktadır. İG-2020 ve İG-2020 Plus modelleri kuluçka makinesi termostatı ticari ve profesyonel sistemleri için kullanılmaktadır. Bu sistemlerde kuluçka dönemi boyunca veri kaydı özelliği ve cep telefonu ile uzaktan kontrol edilme özelliği bulunmaktadır. 

Makinelerde kullanılan sensörler ise, yüksek hassasiyetli SHT sensörler olmaktadır. İsviçre firması Sensirion tarafından üretilen bu sensörler en düşük sapma oranına sahip olmaktadırlar. Ve dikkati nedeni ile hastanelerde kullanılan inkübatörler için ise kullanılmaktadır. 

SHT sensörlerin kalibre olmasına gerek olmamaktadır. Ve sürekli sensör hatalarını silmek için zaman harcamanız gerekmez. Bu yüzden firmamız tarafından tercih edilmektedir. 

Bu özellikler aynı zamanda devekuşu kuluçka makinesi modellerinde ise mevcut olmaktadır. Ve sadece devekuşu makinelerinin yazılımları diğer modeller ile farklı olmaktadır. 

Firmamız bu sensörlerin pahalı olmasına rağmen ürünlerinde kullanmayı tercih etmektedir ve kullandığı 1.sınıf malzemelerden dolayı müşterilerini memnun etmeyi başarmıştır. Çünkü bir firmanın en büyük sermayesi müşterilerin güveni olmaktadır. 

Çin ürünlerinin tam aksine kuluçka makinelerimizin kasa üretiminde hobi modelleri için ABS plastik ve ticari modeller için PVC sandwich paneller kullanmayı tercih ettik. Bu malzemeler aynı zamanda sıcaklığa son derece dayanıklı olmaktadırlar. Ve civcivleriniz hijyenik bir ortamda yumurtadan çıkabilir. 

Aynı zamanda, bu malzemelerin deforme olma ve çürüme olasılığı bulunmamaktadır. PVC paneller 3 katmanlı olmaktadır ve hem yalıtım ve hem hijyen açısından uygun bir malzeme olmaktadır. 

Bildiğiniz gibi yalıtı ve hijyen kuluçka yapımı için en önemli faktörler olmaktadır. Özel sipariş kuluçka makinesi üretiminde, CO₂ sensörü ve GSM modem montaj edilmektedir. GSM modem yardımı ile her yerde olursanız olun makine, değerlerini kontrol etmeniz ve değiştirmeniz mümkün olmaktadır. 

Bildiğiniz gibi yalıtı ve hijyen kuluçka yapımı için en önemli faktörler olmaktadır. Özel sipariş kuluçka makinesi üretiminde, CO₂ sensörü ve GSM modem montaj edilmektedir. GSM modem yardımı ile her yerde olursanız olun makine, değerlerini kontrol etmeniz ve değiştirmeniz mümkün olmaktadır. 

Altın kuluçka ürünleri farklı kapasitelerde ve kategorilerde üretilmektedir. Ve kullanıcılar için farklı seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca tüm ürünler 1 yıl boyunca koşulsuz şartsız garantiye sahip olmaktadır. Ve 5 yıla kadar ise satış sonrası servis hizmetleri bulunmaktadır. 

Firmamız 1993 yılından beri kuluçka makinesi üretiminde faaliyet göstermektedir. Ve her zaman güncel kuluçka makinelerini yüksek kalite ve uygun fiyatlara müşterilerine sunmaya çalışmaktadır. Bu yüzden genel olarak ortadoğu’nun birçok ülkesinde yetiştiricilerin ilk tercihi olmaktadır.

Main Menu