Kuluçka Makinesi

Altın Kuluçka şirketi 28 yıllık endüstriyel tecrübesi ile dünya standartlarında üretilen dayanıklı parçalarla ucuz kuluçka makinesi politikasını müşteri memnuniyeti için hedef olarak belirlemiştir. Kısa bir zaman zarfında yüksek verim sağlayarak yetiştiriciye bol kazanç sağlar. 

Düşük enerji tüketimi ile her zaman yetiştiriciye tasarruf konusunda yararlı bir cihaz olmuştur. Tavuk, sülün, bıldırcın, keklik, kaz vb.. kanatlı kuşların yanı sıra yüksek fiyata satılan süs kuşlarından Jako papağanı, sultan papağanı, çiğdeci gibi kuşlardan da rahatlıkla yüksek oranda çıkım sağlayarak gelir elde edebilirsiniz.

Hobi kuluçka makinesi Modelleri

Ticari Kuluçka Makinesi Serisi

Profesyonel Kuluçka Makinesi Serisi

Kuluçka makinesi üretiminde yeni ufuklar

Son zamanlarda kanatlı yetiştiriciliği sektörü hızla gelişmektedir. Bu gelişim yeni nesil kuluçka makinesi üretimi ile dahada kolay olmaktadır. Yeni nesil makinelerin bazı özellikleri kanatlıların üremesinde yüksek randıman sağlanmasına neden olmaktadır. 

Bu makineler uzun zamandır yabancı markalar tarafından üretilmektedir. Ama fiyatları çok yüksek olmaktadır ve bu yüzden ülkemizde çok az kişi tarafından kullanılmaktadır. Altın kuluçka firması, bir yerel firma olarak aynı standartlara sahip makineleri daha düşük fiyata sunmaktadır. 

Ve diğer ünlü markalar kadar yüksek randımana ve kaliteye sahip olmaktadır. Bilirsiniz. Kuluçka makinesi fiyatı her zaman kaliteyi belirlemez ve asıl konu makinede kullanılan sistemler ve mekanizmalar olmaktadır. 

Akıllı kuluçka makinesi özellikleri :

Akıllı kuluçka makinesini diğer makineler ile farklı yapan, termostatı olmaktadır. Bu makinelerde kullanılan termostat yüzey montaj teknolojisi ile üretilmektedir. Bu teknoloji sayesinde kuluçka makinelerinde bilgisayarlarda kullanılan işlemcilerden faydalandık . 

Hızlı işlemciler sayesinde ise makine akıllı olarak çevre koşullarını kontrol ederek diğer mekanizmaları yönetmektedir. Böylece enerji tüketiminde ise tasarruf sağlanır. Altın kuluçka firması tarafından, üretilen tüm kuluçka makineleri bu sistemden faydalanmaktadır. 

Ticari modeller için kullanılan kontrol sistemleri farklı olmaktadır. İG-2020 ve İG-2020 Plus modelleri kuluçka makinesi termostatı ticari ve profesyonel sistemleri için kullanılmaktadır. Bu sistemlerde kuluçka dönemi boyunca veri kaydı özelliği ve cep telefonu ile uzaktan kontrol edilme özelliği bulunmaktadır. 

Makinelerde kullanılan sensörler ise, yüksek hassasiyetli SHT sensörler olmaktadır. İsviçre firması Sensirion tarafından üretilen bu sensörler en düşük sapma oranına sahip olmaktadırlar. Ve dikkati nedeni ile hastanelerde kullanılan inkübatörler için ise kullanılmaktadır. 

SHT sensörlerin kalibre olmasına gerek olmamaktadır. Ve sürekli sensör hatalarını silmek için zaman harcamanız gerekmez. Bu yüzden firmamız tarafından tercih edilmektedir.  Bu özellikler aynı zamanda devekuşu kuluçka makinesi modellerinde ise mevcut olmaktadır. Ve sadece devekuşu makinelerinin yazılımları diğer modeller ile farklı olmaktadır. 

Firmamız bu sensörlerin pahalı olmasına rağmen ürünlerinde kullanmayı tercih etmektedir ve kullandığı 1.sınıf malzemelerden dolayı müşterilerini memnun etmeyi başarmıştır. Çünkü bir firmanın en büyük sermayesi müşterilerin güveni olmaktadır. 

Çin ürünlerinin tam aksine kuluçka makinelerimizin kasa üretiminde hobi modelleri için ABS plastik ve ticari modeller için PVC sandwich paneller kullanmayı tercih ettik. Bu malzemeler aynı zamanda sıcaklığa son derece dayanıklı olmaktadırlar. Ve civcivleriniz hijyenik bir ortamda yumurtadan çıkabilir. 

Aynı zamanda, bu malzemelerin deforme olma ve çürüme olasılığı bulunmamaktadır. PVC paneller 3 katmanlı olmaktadır ve hem yalıtım ve hem hijyen açısından uygun bir malzeme olmaktadır. 

Bildiğiniz gibi yalıtı ve hijyen kuluçka yapımı için en önemli faktörler olmaktadır. Özel sipariş kuluçka makinesi üretiminde, CO₂ sensörü ve GSM modem montaj edilmektedir. GSM modem yardımı ile her yerde olursanız olun makine, değerlerini kontrol etmeniz ve değiştirmeniz mümkün olmaktadır. 

Altın kuluçka ürünleri farklı kapasitelerde ve kategorilerde üretilmektedir. Ve kullanıcılar için farklı seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca tüm ürünler 1 yıl boyunca koşulsuz şartsız garantiye sahip olmaktadır. Ve 5 yıla kadar ise satış sonrası servis hizmetleri bulunmaktadır. 

Kuluçka makinesi çıkım oranı 

Belirttiğimiz üzere Altın kuluçka makinesi çıkım oranını yükseltmek için her yönde detaylı araştırmalar yapmıştır. Çevirme sisteminin en önemli özelliği civciv çıkım oranını yükseltmektir. Eğer detaylı olarak bahsedersek, piyasada bulunan inkübatör modellerinde çevirme sistemi genellikle 45 derece açılarla işlem görmektedir.

Ama Altın kuluçka makinede 360 derece çevirme sistemi bulunmaktadır. 360 derece rotasyon dölün yumurta merkezinde sabit durmasına yada dölün besin kaynağını merkezinde yer almasını sağlar. Makinede yer alan İsviçre yapımı güvenilir ve düzenli veri toplayan SHT sensör, dünyada sayılı kuluçka makine üreticileri tarafından kullanılmaktadır nedeni ise yüksek fiyatla sunulmasıdır.

Cihaz özel tasarım yalıtım malzemesi ile üretilmiştir. Dolayısıyla ürünün iç bölümünde nem ve ısı değerlerinde değişiklik yaşatmaz ve döllü yumurtanın sağlıklı bir şekilde gelişmesinde fayda sağlar. 

Main Menu