Devekuşu Kuluçka Makineleri

hobi kulucka makinesi

Altın kuluçka Hobi kuluçka makinesi

Altın Kuluçka Devekuşu Kuluçka Makineleri


Otomatik devekuşu kuluçka makinesi :

Devekuşu kuluçkası diğer kuşlardan farklı olmaktadır ve bu yüzden suni yöntemler ile üreme yapılması için, özel kuluçka makinesi kullanılması gerekmektedir. Normal makineler diğer kuşlar için ne kadar uygun olsada, devekuşu yumurtası için gereken koşulları temin edebilecek mekanizmalara sahip değildir.

devekuşu kuluçka makinesi, yumurtalar için normalzden daha düşük nem oranı sağlamalıdır. ve bunun için özel havalandırma ve nem alma sistemi gerekmektedir. ayrıca devekuşu kuluçkası için kombine kuluçka makinesi kullanılması doğru olmamaktadır. çünkü gelişim ve çıkım dönemi koşulları farklı olmaktadır.

Altın kuluçka firması, bu yüzden güncel teknolojisi ile devekuşuna özel kuluçka makineleri üretimine başlamaktadır. 3 farklı kapasite üretilen bu makineler, tamamen akıllı çalışma özelliğine sahip olmaktadır ve üretiminde kullanılan sistemler ve mekanizmalar, 1.sınıf malzeme olmaktadır.

Devekuşu kuluçka makinesi akıllı kuluçka makinesi :

İG-2020 akıllı kuluçka makinesi termostatı, devekuşu kuluçka makineleri için özel olarak programlanmıştır. Ve gereken fiziki koşulları tamamen, temin edebilecek özelliklere sahip olmaktadır.

Devekuşu makinesi kontrol sistemi yazılımı diğer kuluçka makineleri ile farklı olmaktadır ve yazılımı mühendislerimiz tarafından bu kuşların üremesi için gereken fiziki koşulların temin edilmesi için uygulanmaktadır.

Bu yüzden tavsiyemiz devekuşu üretmek için kesinlikle normal kuluçka makinesi kullanmamanız olmaktadır. Çünkü bu makinelerde kullanılan mekanizmalar gereken koşulları sağlayacak özelliklere sahip değildir.

Firmamız tarafından üretilen makineler için kullanılan sensörler, Sensirion markası SHT sensör olmaktadır ve en düşük sapma oranına sahip bağıl nem ve ısı sensörü olmaktadır. Ayrıca kabin dışında yer alan bir başka sensör ise çevre sıcaklığını göstermektedir ve eğer kuluçka makinesinin bulunduğu oda sıcaklığı standart değerde olmaz ise alarm çalacaktır.

Devekuşu kuluçka makinesi kabin yapısı :

Kabin içinde yer alan bir yedek sensör ise her ihtimale karşı montaj edilmiştir. Ve eğer herhangi bir nedenden dolayı ana sensör bozulur ise, yedek sensör otomatik olarak devreye geçecektir.

Kabin yapısı ise diğer ticari makinelerde kullanıldığı gibi PVC levhalardan üretilmektedir ve bu yüzden aynı zamanda hem hijyenik, ve hem dayanıklı bir yapıya sahip olmaktadır.

Bu levhalar izolasyon açısından kuluçka makinesi için uygun bir malzeme olmaktadır ve Alüminyum profiller ile birleşmesi çürüme ve paslanmaya karşı dayanıklı olmaktadır. Ve bu yüzden makinenin uzun ömürlü olmasına olanak sağlamaktadır.

Bildiğiniz gibi devekuşu kuluçka makinası için son derece düşük nem oranı gerekmektedir. Ve başarılı bir kuluçka yapımı için nem oranının düşük tutulması gerekmektedir. Bu yüzden Altın kuluçka makinelerinde nem alma sistemi tasarlanmıştır ve özel havalandırma fanları ve bu sistem sayesinde kabin içinde nem oranı düşük tutulmaktadır.

Altın kuluçka devekuşu kuluçka makineleri kapasiteleri,16, 24 ve 64 lük makineler olarak üretilmektedir ve ileride daha fazla veya daha düşük kapasitelerde ise makinelerin üretilmesi düşünülmektedir.

Bu makineler ise diğer ürünlerimiz gibi garantili olmaktadır. Kalitemiz ve başarılı personelimize güvenerek, ürünlerimiz için 1 yıl boyunca koşulsuz şartsız garanti ve 5 yıl boyunca ise satış sonrası servis hizmetleri sunmaktayız.

👁‍🗨 NOT : Devekuşu kuluçka makinesinde kombine kullanım özelliği mümkün olmamaktadır, nedeni ise bu kuşların gelişim ve çıkım dönemi için gerekli koşulların yüksek farkı olmaktadır. Bu yüzden devamlı olarak kuluçka yapmak isterseniz, gelişim ve çıkım için ayrı makineler kullanmanız gerekmektedir.

Devekuşu kuluçka makineleri ile beraber eğitim videoları gönderilmektedir. Ve tavsiyemiz makine kurulumundan sonra, kuluçkaya başlamadan, bu videoları izlemeniz ve kullanım kılavuzunu dikkatlice okumanız olmaktadır.

Çünkü her makinenin kullanım tarzı diğerleri ile farklı olmaktadır ve bu yüzden, firma uzmanları tarafından yapılan tavsiyelerin uygulanması, başarılı bir üretim yapabilmenize yardımcı olacaktır.

Altın kuluçka, siparişleri ise tercih ettiğiniz kargo şirketi ile gönderilmektedir. Ve farklı kargo firmaları ile iş birliğimiz, müşterilerin istedikleri kargo ile sağlıklı bir şekilde teslim edilmektedir.

Main Menu