Hobi kuluçka makinesi modelleri


hobi kulucka makinesi

Altın kuluçka Hobi kuluçka makinesi

Hobi kuluçka makinesi serisi :

Hobi kuluçka makinesi serisi düşük kapasiteli makineler olmaktadır. Hobi makineleri genel olarak küçük işletmeler ve süs kuşları üretimi için tercih edilir. Bu makinelerin boyutlarının daha küçük olması ev veya küçük kümeslerde kolaylıkla kullanılmasına neden olmuştur.

Altın kuluçka markası ile üretilen kuluçka makineleri akıllı çalışma özelliğine sahip olmaktadırlar, bu yüzden kullanımları ise daha kolay ve aynı zamanda çıkım randımanı ise daha yüksektir.

Yeni nesil kuluçka makinesi modellerinin üretimi ile kanatlı yetiştiriciliği sektörü hızlı bir şekilde gelişmeye başlamıştır. Ve özelliklede ülkemizde kümes hayvanları yetiştiriciliği ve üretimi dahada hızlanmıştır. 

Hobi kuluçka makinesi özellikleri : 

Altın kuluçka hobi serisi için akıllı kuluçka makinesi termostatı kullanılmaktadır. Bu yüzden kullanıcıların daha kolay kullanmasına neden olmuştur.

Termostatlar seri üretim olarak sıfır hata ile elektronik devre kartı montaj robotları ile üretilmiştir. Böylece insanı hata oranı sıfıra düşmüştür. Buna rağmen kalite kontrol ekibi tarafından tüm devre kartları kontrol edilir. 

Termostatların bir diğer özelliği, çevredeki elektromanyetik dalgalarına karşı dayanıklı olmasıdır. Bu yüzden kuluçka dönemi ortasında sistemin donma veya arıza yapması son derece düşük bir ihtimaldir.

Altın kuluçka hobi modellerinde kullanılan sensörler SHT3X tipi hassas ve dayanıklı sensörlerdir. SHT sensör aynı anda ısı ve nem değerlerini en düşük hata oranı ile ölçer ve kuluçka makinesi termostatına aktarır.

Bu sensörlerin dikkati, askeri endüstrilerde ve tıp cihazlarında kullanılmasına neden olmuştur. Bu sensörlerin sayesinde makinelerde ısı ve nem değerleri stabil olarak temin edilmektedir.

Makinelerin diğer özelliği çok amaçlı viyollerin tercih edilmesidir. Bu viyollerin makinelerde kullanımı her boyutta yumurtadan kuluçka yapabileceğinizi sağlamıştır. Ve yumurta boyutuna göre farklı viyoller satın almanıza gerek yoktur.

Gövde yapısında ABS plastik kullanılmaktadır. Opak bir termoplastik malzemesidir ve yüksek veya düşük sıcaklığa karşı son derece dayanıklıdır. Ayrıca ABS plastik kimyasal dezenfektanlara karşı ise özelliğini korur ve makinenin uzun süre kullanılmasına olanak sağlar.

Altın kuluçka ürünleri yabancı markaların özelliklerine sahip ama fiyatları daha düşüktür. Kuluçka makinesi fiyatları ile ilgili web sitemizde bilgiler paylaşılmaktadır.

Hobi kuluçka makinesi çeşitleri :

Altın kuluçka hobi makineleri 4 farklı modelde ve kapasitede üretilmektedir. EB-1 kuluçka makinesi 48 adet tavuk yumurtası kapasitesinde ve tam otomatik bir makinedir. EB-2 kuluçka makinesi ise hobi serisinin en yüksek kapasiteli modelidir. EB-2 modeli 96 tavuk yumurtası kapasitesinde ve kombine kullanım özelliği bu makinenin diğerlerinden daha fazla satılmasına neden olmuştur.

Bu iki modelde amatörlerin kullanabilmesi için kuş türü seçme özelliği bulunmaktadır. Yani yumurtasını satın aldığınız kuş türünü panelinde olan listeden seçerek, fabrikasyon olarak ısı ve nem değerleri ayarlanacaktır.

Mini kuluçka makineleri olarak sunulan EB-5 ve EB-6 modelleri 12 adet tavuk yumurtası kapasitesinde tasarlanmıştır. EB-5 kuluçka makinesi ekonomik ürün olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Ama diğer modeller ile pek farkı bulunmamaktadır. Ürün açıklamasında gerekli bilgiler paylaşılmıştır.

EB-6 mini kuluçka makinesi profesyonel ve tam otomatik kuluçka makinesidir. Bu model en çok süs kuşları, daha doğrusu evcil kuşların üremesi için kullanılmaktadır.