İki muhabbet kuşunu birbirine alıştırma yöntemi

İki muhabbet kuşunu birbirine alıştırma yöntemi

İki muhabbet kuşunun birbirine alıştırılması :

Bu konu genel olarak muhabbet kuşu sahiplerinin en sık sorduğu sorulardan olmaktadır. Bu kuşlar bildiğiniz gibi dünya da en çok tercih edilen evcil kuşlar arasında yer almaktadırlar. Ve insan dostu ve hayatınıza neşe katacak canlılar olması, bu kadar tercih sebebi olmaktaır. 

Muhabbet kuşları son derece zarif kuşlar olmaktadır. Ve bu yüzden bakımlarında dikkatli olmanız tavsiye edilir. Bu kuşların hassas olması nedeni ile dikkatli beslenmeleri veteriner hekimler tarafından her zaman tavsiye edilmektedir. 

Muhabbet kuşları ile alakalı web sitelerde bir çok bilgi paylaşılmaktadır. Ama yine de bu sevimli kuşların bakımı ve beslenmesi konusunda oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Muhabbet kuşları yalnızlığı sevmeyen kuşlar olmaktadır ve bu yüzden, onlara zaman ayırmalısınız veya çift olarak beslemeniz gerekmektedir. 

👉 muhabbet kuşu üretiminde erkek ve dişi kuşun birbirini beğenmesi ve birbirlerine alışması önemli olmaktadır. ayrıca eğer bir petshop kurmak isterseniz, kuşların üretimi için kuluçkalık yumurtalara ihtşyacınız olacaktır. ve genel olarak süs kuşu yetiştiricileri, bu iş için hobi kuluçka makinesi kullanmaktadırlar. muhabbet kuşu için kullanılan makinel hakkında web sitemizde detaylı bilgiler paylaşılmaktadır.

Muhabbet kuşu için kendi türünden bir eşi olması daha mutlu ve neşeli olmasına neden olacaktır. Unutmayın eğer bir muhabbet kuşu sahipleniyorsanız, onların ihtiyaçlarını eksik bir şekilde temin etmelisiniz. Ve isteklerine duyar göstermelisiniz. 

Evinize neşe ve mutluluk katan bu sevimli kuşların, tabii ki kendi türünden kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Muhabbet kuşları bazıları için hem maddi ve hem manevi olarak değerli olmaktadırlar. Ve kuşlarının sağlıklı ve neşeli olması için ellerinden geleni yapmaktadırlar. 

Bu yüzden her zaman bir veteriner hekim ile kuşlarınızın sağlığı için destek almanız tavsiye edilmektedir. 

Evlerimizde beslediğimiz muhabbet kuşlarının

Evlerimizde beslediğimiz muhabbet kuşlarının kendi içlerinde de türleri elbette bulunmaktadır. Hem maddi hem de manevi olarak değerli bir hayvan olarak muhabbet kuşlarını imtina ile beslemeliyiz ve gereken uyarılara riayet ederek veteriner hekimlerimizin gözetiminden uzak tutmamalıyız.

Muhabbet kuşları nazik olarak bilinen kuş türlerinden bir tanesidir. Diğer evcil hayvan dostlarımızın aksine kafeste beslediğimiz ya da ev içinde biraz daha kısıtlayarak barındırdığımız muhabbet kuşlarına özenle bakmamız gerekmektedir. Aksi takdirde onlar için fayda gözetmek istesek de zarar vermemiz de muhtemeldir.

Muhabbet kuşları iyi eğitildiği takdirde evinize neşe getiren evcil hayvan dostlarımız arasında ön plana çıkmaktadır. Papağan gibi söylenenleri tekrar ettirme özelliğine sahip bulunan muhabbet kuşları insan dostu varlıklar olarak bilinmektedir. Yine eğitildiği takdirde muhabbet kuşları, sahibini tanıyan ve seven bir kuş türü olarak bilinmektedir.

Nazik ve hassas olan muhabbet kuşları yalnızlığı pek sevmeyen kuş türlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu özelliği sebebiyle onlara bir çift bulmalı ve yuvasında daha mesut bir şekilde yaşamasına sebep olmalıyız. Kuşumuz çifti ile bir de anlaşırsa tadından yenmeyecek ötme sesleriyle eviniz yankılanır.

👉 Muhabbet kuşları bakımında bazı önemli faktörler bulunmaktadır. ve bu faktörlerden birisi ise muhabbet kuşu davranışları ve huyları ile alakalı bilgilere sahip olmaktır. bu yüzden tavsiyemiz muhabbet kuşu davranışları ve anlamları ile paylaşılan makalemizi okumanız olmaktadır.

MUHABBET KUŞLARI BİRBİRLERİNE NASIL ALIŞTIRILMALI?

İki muhabbet kuşu nasıl alıştırılır sorusuna cevap bulamadık dediğini duyar gibiyim. Öncelikle muhabbet kuşlarınızın özelliklerini dile getirmek istedim. Onların nazik bünyesine hitap edecek şekilde davranmalı ve onları özenle evlerimizde barındırmalıyız. Mutlaka uzman veteriner hekimlerden veya bir başka uzman kimselerden gerekli uyarıları alarak muhabbet kuşlarımızın kontrollerini eksik etmemeli ve dahi sağlıklı oluşlarına dikkat etmeliyiz.

Peki muhabbet kuşları nasıl alıştırılır ve alıştırırken nelere dikkat etmeliyiz, gelin hep beraber öğrenelim. Muhabbet kuşları bilindiği gibi cana yakın hayvanlardır, neşeli kuş türlerinden biri olarak bilinmektedir. Evin neşesi olarak evdeki sahiplerinin ilgi odağı haline gelirler. Ama her ne kadar sizlerle ilgilense de kuşun kendi türünden biri ona eşlik etmelidir.

Tek bir kuşu eve alıştırmak için tek kat bir sabır gerekirken iki muhabbet kuşunu eve ve birbirlerine alıştırmak için haliylen iki kat sabır gereklidir. Bu sebeplerden dolayı muhabbet kuşu sahipleri, ikinci bir kuş için dikkatli düşünmeli ve ona göre ikinci muhabbet kuşunu evine almalıdır.

Kuşlardan her ikisiyle de iyi ilgilenmeli ve eşitsizlikle yaklaşmamalısınız. Onlara güven aşılamalı ve de onlarla özenle ilgilenmek durumundasınız. Kuşlarınızı eğitirken öncelikle onları bağımsızlaştırmalı ve ayrı kafeslerde eğitim vermelisiniz. Aksi takdirde aynı kafeste bulunurlarsa birbirleriyle ilgilenmekten dikkatlerini size veremeyeceklerdir. Eğitimleri tamamlandıktan sonra tek bir kafeste onları barındırmanız elbette mümkündür.

İki muhabbet kuşunun bir arada yaşaması mümkün olsa da zaman zaman mümkün olmamaktadır. Onların birbirleriyle iyi anlaşmasının yanında kavga eden muhabbet kuşları da elbette bulunmaktadır. Ancak genel olarak muhabbet kuşları yalnızlığı sevmediklerinden birlikte yaşamaları mümkün görünmektedir. Yine de dikkatli olmalı ve onları gözlemlemekten geri durmamalısınız.

ALACAĞINIZ MUHABBET KUŞUNUN ÖNEMİ

İki muhabbet kuşu nasıl alıştırılır sorusundan önce almanız gereken kuş türü önem arz etmektedir. Alacağınız muhabbet kuşunun aynı türde olması alışmalarını kolaylaştıran etkenlerden biri olarak bilinmektedir. Ayrıca muhabbet kuşlarını da iyi gözlemlemeli ve onların alışma aşamalarında neler yaptıklarına da dikkat etmelisiniz.

ALACAĞINIZ MUHABBET KUŞUNUN ÖNEMİ

İlk zamanlarda aralarında bir çekingenlik olması muhtemeldir. Ancak kuşlar birbirlerini zamanla tanıyacak ve birbirlerine alışan bir çift olma yolunda ilerleyeceklerdir. Ancak yine de birbirlerinden hoşlanmama ihtimallerine karşın dikkatli olmalıyız. Muhabbet kuşlarımız anlaşabildiği gibi zaman zaman aralarında çatışmalarda olabilmektedir.

Muhabbet kuşları göründüğü gibi nazik ve seçiçi hayvanlardır. Evcil hayvan dostlarımızdan biri olan muhabbet kuşlarını itina ile beslemeli ve eş seçimini de aynı türden bir kuş ile tamamlamalıyız. Bu sayede birbirlerine alışmaları daha hızlı olacak ve eğer istiyorsanız birbirleriyle çiftleşmelerini gerçekleştirecekleri bir ortam da sağlayabilirsiniz.

Muhabbet kuşlarını seçerken özenli olmalı ve bakımlarını da itina ile üstlenmelisiniz. Uzman veteriner hekimlerin yardımından gocunmamalı ve kontrollerini eksik etmemelisiniz. Onlara seçeçeğiniz eş ile birlikte yuvalarını mutlu bir barınak haline getirdiğinizde bir de beslenmelerine dikkat ettiğinizde evinize neşe getiren bir çift olarak görüneceklerdir.

Dilediğiniz türde bir muhabbet kuşu alarak sizlerde evinize bir neşe kaynağı getirebilir ve onlarla güzel bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Alacağınız ayrı bir eş ile de onları çiftleştirebilir ve mutlu bir yuva kurmalarına sebep olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Main Menu